Śląska Partia Regionalna

Śląska Partia Regionalna 2018-03-28T15:39:23+00:00

Śląska Partia Regionalna jest organizacją skupiającą środowiska śląskie. W sferze naszych zainteresowań i działań pozostaje praca na rzecz Śląska, jego mieszkańców, jego rozwoju i rozwiązania dotąd niezałatwionych spraw i problemów. Tworzymy program dla Śląska. Chcemy decydować o losie naszego regionu, jego przyszłości, gdyż najlepiej znamy jego mocne i słabe strony.

Wasz głos i Wasze sugestie są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy stąd. Nie mamy wytycznych z Warszawy. Chcemy wspólnie decydować o losie naszego regionu, jego przyszłości. Dlatego każdy głos w dyskusji jest tak cenny i traktowany poważnie.

Mile widziani są u nas nie tylko Ślązacy „z dziada, pradziada”, ale wszyscy, którzy z naszym regionem związali swoje życie poprzez zamieszkanie, pracę czy naukę.

Zapraszamy do rozmowy, współpracy, kreowania nowych inicjatyw organizacje działające na Śląsku, samorządowców, społeczników, pasjonatów Śląska, stowarzyszenia, organizacje miejskie, zawodowe, ruchy miejskie. Zachęcamy do udziału w naszym projekcie ludzi w każdym wieku: tych z doświadczeniem, ale również tych młodych pełnych entuzjazmu, odwagi, młodzieńczego zapału.

Zbudujmy wspólne zbudujemy nowoczesny Śląsk w nowoczesnej Polsce i Europie.

Poznaj naszych liderów, dołącz do nich

Henryk Mercik
Henryk MercikLider ŚPR
Członek Zarządu Województwa Śląskiego, wiceprzewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, dr inż. architekt, wieloletni konserwator zabytków, przyjaciel zwierząt.
Ilona Kanclerz
Ilona KanclerzLiderka ŚPR
Urodzona w Katowicach na Śląsku projektantka mody, twórczyni multimedialna, dr sztuki. W pracy artystycznej oraz dydaktycznej porusza tematy związane z tożsamością oraz identyfikacją regionalną. Wspiera młodych twórców. Promuje kulturę i sztukę Śląska.
Janusz Dubiel
Janusz DubielRzecznik Prasowy
Ekonomista, przedsiębiorca, organizator turystyki, pasjonat Śląska, świętochłowiczanin od zawsze. Rzecznik prasowy Śląskiej Partii Regionalnej.

Partia pierwszego wyboru na Śląsku