Wystarczyło przyjść!

Frekwencja radnych RAŚ na posiedzeniach RM Katowice

Wczoraj Sejm Rzeczypospolitej zdecydował się na dodanie do porządku obrad projektów zmian ustaw o sądach. Niektórzy posłowie z opozycji próbują żałośnie wytłumaczyć się z nieobecności „przecenianą wagą głosowań” czy też „… ważną sprawą w szkole dziecka…”, której nikt inny nie mógł załatwić. Wstyd! Przypominamy szanownym posłom, że branie udziału w obradach Sejmu to Wasz święty obowiązek, za który dostajecie pieniądze także śląskich podatników! To nie wolontariat, żebyście tak po prostu mogli odpuszczać sobie głosowania. Zdajemy sobie sprawę, że rzeczywiście PiS byłby w stanie i tak owe projekty zrealizować, jednak to Wy dzisiaj mieliście szansę pokazać siłę opozycji! Zawiedliście po raz kolejny obywateli RP, Waszych pracodawców- podatników, także ze Śląska, o którego głos tak bardzo zabiegaliście. Gańba!

Niech wzorem dla Was będzie pracowitość naszych śląskich samorządowców, którzy z ramienia RAŚ reprezentowali regionalistów m.in. w Radzie Miasta Katowice. Na nowy rok życzymy opozycji podobnej postawy, gorliwości i sumienności.

Cytaty wyjęte z wypowiedzi posła Macieja Gduli oraz Anny Marii Żukowskiej. Do odrzucenia w porządku obrad zmian ustaw o sądach zabrakło 10 głosów. 32 posłów opozycji było nieobecnych.