O nas

Śląska Partia Regionalna jest organizacją skupiającą środowiska śląskie. W sferze naszych zainteresowań i działań pozostaje praca na rzecz Śląska, jego mieszkańców, jego rozwoju i rozwiązania dotąd niezałatwionych spraw i problemów. Tworzymy program dla Śląska. Chcemy decydować o losie naszego regionu, jego przyszłości, gdyż najlepiej znamy jego mocne i słabe strony.

Wasz głos i Wasze sugestie są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy stąd. Nie mamy wytycznych z Warszawy. Chcemy wspólnie decydować o losie naszego regionu, jego przyszłości. Dlatego każdy głos w dyskusji jest tak cenny i traktowany poważnie.

Mile widziani są u nas nie tylko Ślązacy „z dziada, pradziada”, ale wszyscy, którzy z naszym regionem związali swoje życie poprzez zamieszkanie, pracę czy naukę.

Zapraszamy do rozmowy, współpracy, kreowania nowych inicjatyw organizacje działające na Śląsku, samorządowców, społeczników, pasjonatów Śląska, stowarzyszenia, organizacje miejskie, zawodowe, ruchy miejskie. Zachęcamy do udziału w naszym projekcie ludzi w każdym wieku: tych z doświadczeniem, ale również tych młodych pełnych entuzjazmu, odwagi, młodzieńczego zapału.

Zbudujmy wspólnie nowoczesny Śląsk w nowoczesnej Polsce i Europie.

Skład Zarządu Głównego Śląskiej Partii Regionalnej:

Przewodniczący – Ryszard Ucher

Wiceprzewodniczący – Marek Bromboszcz

Sekretarz – Ilona Kanclerz

Skarbnik – Marek Polok

Członek Zarządu – Wojciech Krupka

Skład Rady Politycznej:

Dietmar Brehmer

Marek Bromboszcz

Ilona Kanclerz

Krzysztof Kluczniok

Beata Kolba

Wojciech Krupka

Marek Polok

Józef Porwoł

Ryszard Ucher

Przewiń na górę