SWAT z nowymi wyzwaniami

Największe Stowarzyszenie skupiające ludzi kultury i sztuki SWAT wybrało swoje władze.

Na kolejna kadencję 2022/24 członkowie na Walnym Zebraniu jednogłośnie zdecydowali że Marian Makula, Ilona Kanclerz oraz Beata Kusztal będą nadal kontynuować swoją pracę w Zarządzie.

Stowarzyszenie Wykonawców Animatorów i Twórców Górnego Śląska zrzesza niezwykłych artystów, którzy od lat należą do najbardziej lubianych wśród śląskiej publiczności. Do  znanych należą m.in. Alicja Boncol, Naira Ayvazyan, Jolanta Golik, Izabella Malik czy gwiazda m.in. Radia Piekary Inga Papkała. Na wielu scenach oprócz prezesa Mariana Makuli zobaczymy także Krzysztof Wierzchowski, Michała Adamka czy znanego ze spektaklu „Milość z familoka… widowiska z adaptacją muzyki Abby” Adriana Nastulę. Organizacja przez lata przygotowała i wykonała takie flagowe przedstawienia jak m.in.” Jji zacność Dulcyno”, „Śląskie Pastorałki”, „Koncert  warkoczem pleciony”, ‘’Pomsta” czy międzypokoleniowy koncert „Jo je Ślonzok” często przy akompaniamencie składającego się z członków SWAT Superior Silesia Band.

Marian Makula to autor tekstów, tłumacz śląskiego, kabareciarz można rzecz bard opisujący rzeczywistość ze swadą i uśmiechem już 45 lat bawi nas, cieszy ale i skłania do zadumy i refleksji. Od lat wraz ze Stowarzyszeniem poszukuje sceny dla Teatru Górnośląskiego, który założył i w jego ramach realizuje i tworzy najlepsze spektakle.

Wiceprezesem SWAT jest dr Ilona Kanclerz założycielka Ślaskiej Partii Regionalnej. Obecnie Sekretarz ŚPR

SWAT z nowymi wyzwaniami
Przewiń na górę