Nowe władze Śląskiej Partii Regionalnej

15 kwietnia br. w Żorach odbył się Konwent ŚPR. Nową Przewodniczącą Śląskiej Partii Regionalnej została wybrana jednogłośnie Ilona Kanclerz*.

To pierwsza kobieta, która stanęła na czele śląskiej partii. Zapowiada progres, szerokie uczestnictwo w życiu regionu oraz udział organizacji w nadchodzących wyborach. Śląska Partia Regionalna skupia w swoich szeregach członków największych organizacji Regionalnych m in: DURŚ, SWAT, RAŚ.

Serdecznie dziękujemy byłemu Przewodniczącemu Ryszardowi Ucher za zgodną i dobrą pracę w Zarządzie.

*Dr Ilona Kanclerz urodzona na Nikiszowcu w Katowicach. Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Uniwersytetu Śląskiego. Kolejno na tych uczelniach ukończyła studia z komunikacji społecznej, dziennikarstwa oraz historii sztuki. Na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Grafiki ukończyła studia doktoranckie gdzie uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuki piękne. Twórczyni intermedialna. Swoje prace prezentowała na licznych pokazach i wystawach w kraju i za granica. Wielokrotnie nagradzana. Od lat  zajmuje się promocja kultury i sztuki śląskiej. Autorka projektów m.in.: Modny Śląsk, Kobieta Sukcesu Śląska. Założycielka Śląskiej Partii Regionalnej.

Do Zarządu Głównego ŚPR dołączyli :

Piotr Wolff       Sekretarz ZG ŚPR

Henryk Komendera Członek ZG ŚPR

Dietmar Brehmer     Członek ZG ŚPR

Mateusz Dziuba      Członek ZG ŚPR

Do Rady Politycznej dołączyli:

Henryk Komendera

Katarzyna Rubinkowska-Wasylkowska

Piotr Wolff

Katarzyna Skoczylas

Mateusz Dziuba

Krzysztof Swaczyna

Krystian Brawański

Sąd Koleżeński ukonstytuował się w składzie:

Krzysztof Kluczniok

Józef Porwoł

Lidia Machaj

Do Komisji Rewizyjnej zostali powołani:

Karolina Rubinkowska

Henryk Mościbrodzki

Janusz Kasperczyk

Nowe władze Śląskiej Partii Regionalnej
Przewiń na górę