Na górze zieleń, na dole miejsca parkingowe – stanowisko ws. przebudowy placu Sejmu Śląskiego w Katowicach

STANOWISKO ZARZĄDU KOŁA KATOWICE

ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ W SPRAWIE PRZEBUDOWY PLACU SEJMU ŚLĄSKIEGO

W imieniu Koła Katowice Śląskiej Partii Regionalnej, Zarząd Koła wyraża sprzeciw wobec polityki Urzędu Miasta Katowice w zakresie zagospodarowania przestrzeni centrum miejskiego. Zdecydowanie nie zgadzamy się, by plac Sejmu Śląskiego został przebudowany, bez zapewnienia alternatywnych miejsc parkingowych dla mieszkańców, urzędników oraz osób korzystających z usług Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której kierowcy wykorzystujący przestrzeń placu zmuszeni byliby do przeniesienia się na okoliczne uliczki, na których już teraz liczba miejsc parkingowych jest niewystarczająca.

Całkowicie popieramy zwiększanie przestrzeni zielonej w centrum miasta, ale jednocześnie nie zgadzamy się, by taka polityka powodowała coraz większy paraliż komunikacyjny miasta. Uważamy, że w ramach przebudowy placu Sejmu Śląskiego należałoby zbudować pod nim parking podziemny na wzór placu Wolności w Budapeszcie na Węgrzech. Tamtejszy plac jest bowiem zarówno zieloną przestrzenią rekreacyjną dla mieszkańców miasta i turystów, a także umożliwia odpłatne pozostawienie pojazdu w centrum miasta.

Interes kierowców, mieszkańców, pracowników urzędów, klientów okolicznych instytucji kulturalnych można pogodzić nie powodując strat dla żadnej z nich. W związku z powyższym zwracamy się do władz miasta o ponowne przemyślenie inwestycji.

W imieniu Zarządu Koła Katowice Śląskiej Partii Regionalnej

Tomasz Skowron

Sekretarz Zarządu Głównego Śląskiej Partii Regionalnej
Przewodniczący Koła Katowice Śląskiej Partii Regionalnej

Jakub Sendor

Sekretarz Zarządu Koła Katowice Śląskiej Partii Regionalnej

Na górze zieleń, na dole miejsca parkingowe – stanowisko ws. przebudowy placu Sejmu Śląskiego w Katowicach
Przewiń na górę